Seçildikleri gibi sokak hayvanlarına dikkat çektiler: ‘Çiçek değil mama gönderiniz’


31 Mart yerel seçimlerinde AKP’li aday Deniz Köken ile yarışarak, oyların 48,47’sini alan CHP’li aday Mithat Bülent Özmen, Eyüpsultan’ın belediye başkanı oldu.

Sosyal medyada kendisini kutlayan ve hayvanlara yönelik tutumunu takdir eden bir paylaşımda “Onları yalnız bırakmayan, yanlarında olan, hem bizlerin, hem onların dualarını alıp yola çıkan Sn. Mithat Bülent Özmen, bu çocukların da büyük kısmının yaşadığı alanların artık Belediye Başkanı oldu.” ifadeleri yer aldı.

Seçildikten kısa süre sonra bu paylaşımı alıntılayan Eyüpsultan Belediye Başkanı Mithat Özmen’in bu davranışı takdir topladı.

Sokak hayvanlarını eliyle beslediği görüntülere beğeni ve yorum yağdı.

Aynı paylaşımı X (Twitter)’ten yanıtlayan Özmen şu ifadeleri kullandı:

“Semti Mukaddesimiz Eyüpsultan’da halkın vicdanı ve merhameti kazandı. Sevgili Kedi Babası, Bu güzel seri için teşekkür ederim Bana o kara kışta içimizi sıcacık yapan günleri tekrar yaşattın. Yüreğine sağlık. Hep birlikte çok güzel işler yapacağız.”

Sokak hayvanlarıyla ilgili bir diğer paylaşım da yüzde 51,38 oy ile AKP’li rakibi Yakup Üçüncüoğlu’nu geride bırakan Metin Gürbüz’den geldi. Gürbüz, kendisini kutlamak için gönderilen çiçeklere teşekkür ederek, bunun yerine mama gönderilmesini istedi.

Gürbüz şunları söyledi: “Değerli Sinoplular, Yoğun bir seçim sürecini geride bıraktık ve sizlerin teveccühü ile seçimi kazandık, tebrik telefonlarınız ve mesajlarınız için teşekkür ediyorum. Sizlerden bir ricada bulunmak istiyorum, çiçek göndermek yerine can dostlarımız için mama bağışında bulunmanız bizleri çok mutlu edecektir. Mama bağışlarınızı Sabahattin Ali Kültür Merkezimize bırakabilirsiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x