Macron Hiç Bu Kadar Zorlanmamıştı: ‘Eşim Erkek Olarak Doğmadı’

47 yaşındaki Macron, 2007 yılında evlendiği Brigitte Macron hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Macron, Fransa Anayasası’nda kürtaj hakkını garanti altına almasının ardından Paris’te düzenlenen Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde yaptığı konuşmada “En kötüsü de yanlış bilgiler ve uydurma senaryolar. İnsanlar sonunda bunlara inanıyor ve mahremiyetinizde bile sizi rahatsız ediyor” dedi.

T24’de yer alan habere göre Brigitte’in ilk evliliğinden dünyaya gelen ve nadiren konuşan 40 yaşındaki avukat kızı Tiphaine Auzaine de Paris Match’e verdiği bir röportajda “acı verici” olarak nitelendirdiği söylentilere değindi.

Auzaine, “Annemin erkek olduğuna dair sosyal ağlarda dolaşan şeyleri duyduğumda toplumun seviyesi hakkında endişelere kapıldım. Herkes herkes hakkında her şeyi söyleyebiliyor ve bunu ortadan kaldırmak zaman alıyor” dedi.

2021’de YouTube’dan kaldırılan dört saatlik bir videoda Brigitte Macron’un 1953’te Jean-Michel Trogneux adında bir erkek bebek olarak doğduğu, ancak bu ismin sonrasında erkek kardeşinin adı olduğu öne sürüldü.

Daily Mail’in haberine göre videoda ayrıca Brigitte Macron’un ilk kocası André-Louis Auzière’in 2019 yılında 68 yaşında ölmeden önce aslında hiç var olmadığı, Brigitte’in üç çocuğunu da karısının doğurduğunu gizlemek için belgelerde sahtecilik yaptığını iddia edildi. Video sahipleri, o dönem para cezasına çarptırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x